Pani hoʻolaha

Android ai ole ia, iOS? ʻO kēia kekahi o nā nīnau nui i pane ʻole ʻia o kēia au hou, a he wahi hoʻopaʻapaʻa koʻikoʻi e nā mea i kapa ʻia he fanboys ma nā ʻaoʻao ʻelua o ka pā no nā kaukani makahiki. A i ʻole i nā makahiki he ʻumi i hala iho nei.

Nui nā manaʻo kūpono e pāʻani ana i nā lima o nā ʻaoʻao ʻelua. Ua maopopo Apple ʻO ia ka hui mua i hele mai i ka mākeke me kahi ʻōnaehana lawelawe kelepona i nani loa a maʻemaʻe. A laila paʻi i ka mākeke Android, ʻoi aku ka maikaʻi a hāʻawi i kahi hāʻawi like ʻole. No laila ʻo ka nīnau, he aha ka Google Play ʻoi aku ka maikaʻi ma mua Apple App Store?

Sociální faktor

Historicky bylo stahování a používání aplikací něco, co jsme dělali každý individuálně. Sám uživatel se rozhodne, zda tuto či tamtu aplikaci stáhne a bude ji používat takzvaně na vlastní pěst. V průběhu několika let se stalo hledání a používání aplikací více sociálním, tedy alespoň na Google Play.

Když se podívám na hlavní stránku aplikací v Google Play, veškeré informace jsou uvedeny ihned na začátku. Co vás na samotné aplikaci na první pohled nejvíce zaujme je samozřejmě uživatelské hodnocení v podobě hvězdiček. Jestliže se však podíváte o něco níže, najdete komentáře, které přidali samotní uživatelé či vaši přátelé. Samozřejmě si můžete jednotlivé komentáře filtrovat tak, jak přesně potřebujete – komentáře uživatelů, kteří používají vaše zařízení a tak dále. Většina lidí si aplikaci vybírá právě díky zkušenostím ostatních uživatelů.

V konkurenčním App Storu samozřejmě také nějaké to hodnocení a komentáře najdete, ovšem není tak skvěle propracované a přehledné, jako právě v Google Play.

Google-Play-Logo

Heluhelu nui ʻia i kēia lā

.